gallery/facebook-icon
gallery/stare-siedlisko

 Jesteśmy świeżym produktem na mapie agroturystycznej regionu. Naszą działalność rozpoczęliśmy pod koniec wakacji 2011r. Siedlisko zlokalizowane jest w niewielkiej, malowniczej, rolniczej wiosce Zglechów (ok. 55 km od centrum Warszawy), na wschód od stolicy. Jest to niewielka rolnicza wioska w gminie Siennica, w powiecie mińskim. Gospodarstwo znajduje się na samym początku wioski, a cała okolica jest otoczona różnokolorowymi zbożami i łąkami. We wsi znajdują się dwa sklepy spożywcze. Jeszcze parę lat temu byliśmy gospodarstwem typowo rolniczym nastawionym na hodowle bydła i zbiór zbóż. Dziś, w związku z rosnącym popytem postanowiliśmy wyjść na przeciw zapotrzebowaniu rynku i zmieniliśmy charakter gospodarstwa na typowo turystyczny.
Dysponujemy nowo wyremontowanym budynkiem mieszkalnym udostępnionym w całości dla naszych gości. Budynek składa się z trzech części, każda z oddzielnym wejściem.

  • Pierwsze składa sie z pokoju 3 osobowego z kominkiem i aneksem kuchennym oraz łazienką.
  • Drugi, największy, zajmuje dwa piętra, składa sie z przestronnego salonu z niewielką kuchnią na dole oraz z 3 pokoi na piętrze. Po lewej stronie znajdują sie dwa pokoje
     
    (2 i 3 osobowy) ze wspólną łazienką, zaś po prawej stronie jest pokój 3 osobowy z oddzielną łazienką. Po obu stronach mamy również wyjścia na balkony z każdego pokoju.
  • Trzecia część to pokój 3-osobowy z aneksem kuchennym, łazienką i wyjściem na taras.

Do każdego pokoju istnieje możliwość dostawienie od 1 do 2 łóżek dodatkowych. W każdej z kuchni znajduje się lodówka i kuchenka gazowa, zaś każda cześć posiada TV. Cały obiekt jest ogrzewany nowoczesnym piecem, który zapewnia ciepłą wodę przez cały dzień i komfortowe warunki również zimą.

gallery/person-916181_1280

O nas

Obecnie tak wygląda część udostępniona dla gości. Jednak nasze Siedlisko nadal się rozbudowywuje i  przyszły rok przyniesie nam wiele zmian. Remonty czekają kolejne budynki, które nalezą też do gospodarstwa. Oprócz budynków w skład gospodarstwa wchodzi również niewielki staw z altanką w odległości ok. 150 m od zabudowań, gdzie goście mogą rozpalić ognisko i w spokoju rozkoszować się pięknem okolicy. Zaraz za stawem przepływa niewielka struga "Sienniczanka". Tuż za struga rozciąga się niewielki las pełen grzybów, który łączy się z dwoma większymi kompleksami leśnymi, wszystko w niewielkiej okolicy od gospodarstwa. Pomiędzy stawem a ranczo znajduje się również grządka warzywna gospodyni, skąd można spróbować ekologicznej i bardzo zdrowej żywności. U pobliskich gospodarzy można również zakupić prawdziwych wiejskich jaj oraz świeżego mleka prosto od  polskich krów.
 

Ta część gminy jest jeszcze do końca nie odkryta przez turystów (jesteśmy pierwszym gospodarstwem agroturystycznym w okolicy), jednak tereny te również mają wiele do zaoferowania turystom, a bliska odległość do innych atrakcji gminy jest niewątpliwie naszym atutem. Oprócz przepięknych rolniczych krajobrazów,  niezakłóconych jeszcze przez przemysł, tereny te udostępniają wiele możliwości wycieczek pieszych jak i rowerowych (większość wartych zwiedzenia miejsc przedstawiono w zakładce Atrakcje), a okoliczna ludność jest bardzo otwarta i miła dla wszystkich.